A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zwykły dzień a jednak inny od pozostałych. 6 GRUDNIA Św . Mikołaja oczekiwany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Około godziny 10.00 w Zabrzu na ulicy Marii Curie Skłodowskiej przy numerze 9 wylądował swymi saniami sam Św. Mikołaj wraz z drobnymi prezentami dla dzieci i pacjentów przebywających w Śląskim Centrum Chorób Serca. Wraz z reniferem Rudolfem i Śnieżynką Fiollą zagościli w budynkach Centrum. Odwiedzili Oddziały Dziecięce wy Budynku A i B. Dzieci otrzymały paczuszki, ciepło oraz uśmiech. Radości było co niemiara, ale ...
Św. Mikołaj miał jeszcze do odwiedzenia Poradnię dla Dzieci oraz Poradnię dla dorosłych. Przebywający w tym i w tych miejscach otrzymali skromne paczuszki, słodycze i mieli możliwość rozmowy z Mikołajem.
Śnieżynka Fiolla i renifer RUDOLF nie zapomnieli też o personelu medycznym, lekarzach oraz pracownikach administracji - słodycze i drobne okolicznościowe upominki. Wszyscy, którzy spotkali na swej drodze Św. Mikołaja wraz ze swą świtą zostali obdarowani.
Radości i uśmiechów w tym dniu nie brakowało, ciepło i dobroć była we wszystkich sercach, tych zdrowych i trochę mniej, płuca ćwiczyły pod dyktando szczerych i dobrych uśmiechów. Ogólnie uśmiech i radość zapanowała we wszystkich odwiedzonych Oddziałach.
I z takim przekonaniem Św. Mikołaj poszybował do innych dzieci i dorosłych oni też czekali.
Do zobaczenia za rok.
2.JPG4.JPG3.JPG5.jpg1.JPG
Zarząd Koła Zabrze
 
Stowarzyszenia Transplantacji Serca
im. Profesora Zbigniewa Religi
Składam serdeczne podziękowania dla Darczyńców tych cudownych podarunków Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w TUPLICACH od lat nas wspomagających.
Dziękuję Jankowi / Św. Mikołaj /, reniferowi Rudolfowi / Andrzej / oraz Śnieżynce Fiolli, która była współorganizatorem, wspierała Nas oraz rozdawała uśmiechy dla wszystkich tam.
Prezes Koła Zabrze Sławomir Rotengruber