A A A

Zdrowie Sport Odżywianie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Zapraszam 1-2 osoby na wycieczke 6 osobowym jachtem turystycznym - szczegóły i ustalenia 603629699 Jarek

termin: koniec sierpnia 22-29

wejście na pokład w Sztynort - Węgorzewie - Giżycku  

  • trasa w zalezności od pogody ok 100 km, czas  4-5 dni
  • wymagana umiejętnośc pływania
  • dojazd własny, noclegi na jachcie i wyżywienie zapewnione 

relacja po powrocie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Zapraszam na wycieczke rowerową od Świnoujścia na Hel - szczególy i ustalenia 603629699 Jarek

termin wyjazdu zwiazany z prognozami pogody:  połowa lipca - poczatek sierpnia 

  • odległość ok 400 km, czas  4-5 dni
  • wymagane doświadczenie w jeździe na rowerze po drogach szutrowych ścieżkach i wzniesieniach
  • opłaty za dojazd, noclegi we własnym zakresie od 40 zł do 100 zł doba
  • na zakończenie odwiedziny w klinice kardiochirurgii Gdańsk

relacja po powrocie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W tym roku mija 76 rocznica Bitwy o Monte Cassino. Z tej okazji planowaliśmy odsłonić pomnik generałowi Władysławowi Andersowi w Cassino, we Włoszech, w miejscu, gdzie 2. Korpus Polski krwią wywalczył swoją chwałę. 16 maja tego roku miał być odsłonięty pomnik ku czci generała, wybitnego dowódcy i wielkiego Polaka. Mieliśmy to uczcić dorocznym Biegiem na Monte Cassino, z którego dochód jest przeznaczony na budowę pomnika. Wszystkie plany pokrzyżował koronawirus. Chcemy jednak, aby bieg się odbył! W innej formule i tu w Polsce. Dlatego organizujemy Bieg na Monte Cassino w wersji wirtualnej, ogólnopolskiej, ze wszystkim tym co towarzyszy prawdziwym biegom. Będzie pomiar czasu, koszulki, medale i numery startowe.. Nie będzie przegranych, a zwycięzcami będą wszyscy uczestnicy biegu, darczyńcy pomnika. Możecie wystartować w każdym momencie od 18 do 14 czerwca. Dystans to 10 kilometrów. Całość opłaty startowej (100 złotych) przeznaczymy na budowę pomnika generała Andersa.

Relacja 

JPEG_20200521_134516_5402058219968492175.jpg20200521_143753.jpg013.jpg014.jpg

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

"PODARUJ SERCE "

PIKNIK RODZINNY i III BIEG PRZEŁAJOWY charytatywny na rzecz braci Marka i Mateusza W. chorych na encefalomiopatię mitochondralną 

w Szkole Podstawowej w BIAŁEJ k. Częstochowy
25 maja 2019 r
Na zaproszenie Pani Dyrektor Szkoły, Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców, Rady Sołeckiej Białej oraz Niezależnej Grupy Biegowej KŁOBUCK i władz samorządowych Kłobucka nasze Stowarzyszenie – Koło Zabrze po raz trzeci brało udział w tej charytatywnej imprezie. My propagowaliśmy transplantację jako metodę leczenia oraz propagowanie dawstwa narządów do przeszczepów. W spotkaniu brały udział – Stowarzyszenia * Kobiety Aktywne *, Stowarzyszenie Amazonek z Częstochowy, Young Riders Częstochowa YRC i inni. Powitała nas pani Dyrektor szkoły następnie każde stowarzyszenie krótko przedstawiło swoje plany i działania na już i na przyszłość. Po oficjalnym powitaniu i przedstawieniu się zebranym, zasiedliśmy za stołami pod namiotami / cudowna słoneczna pogoda / i oglądaliśmy występy dzieci oraz młodzieży szkoły, oraz uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego Kłobuck, pokaz taneczny w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca w Kłobucku. W między czasie prowadzona była zbiórka na pomoc rehabilitacyjną Marka i Mateusza. Głównym punktem programu był III BIEG Przełajowy na dystansie 4,0 km po terenie wokół szkoły i terenie do niego przyległym. Dochód z biegu NGB Kłobuck przeznaczyła na pomoc dla w/w braci na cele rehabilitacyjne. My też przeznaczyliśmy swoje cegiełki na pomoc chorym oraz pomoc szkole i młodzieży oraz pracy Rady Rodziców szkoły. Wszyscy w tym Biegu byli wygrani! Główna nagroda to … rower , wszystkie losy były wygrane. Było nas czworo – Antoni z małżonką. Leszek. oraz moja skromna osoba. Panie z Rady Rodziców oraz rodzice młodzież dbały o nas, abyśmy nie byli głodni, aby nie brakowało napoi oraz ciast domowego wypieku! Dziękujemy! Wszystko było smaczne , wypieki wspaniałe. Zainteresowanie naszym stowarzyszeniem duże. Radni Miasta Kłobucka oraz Burmistrz pan Jerzy Z. z zainteresowaniem zapoznali się z tym , co robimy i kogo reprezentujemy. Ponadto poinformowani zostali o naszych tegorocznych rocznicach – 30 lecie STS – u oraz 25 – lecie istnienia Koła Zabrze. Jako stowarzyszenie mamy zaproszenie na przyszły rok do uczestnictwa w tej imprezie – od Dyrekcji Szkoły oraz władz samorządowych gminy Kłobuck. Zaproszenie zostało przyjęte,  podziękowałem za zaproszenie oraz zaproponowałem bliższą współpracę ze stowarzyszeniem oraz Kołem Zabrze. Obdarowani zostaliśmy przez organizatorów szaliczkami z serduszkami oraz opaskami biegowymi.

Prezes Zarządu Koła Zabrze Sławomir Rotengruber

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

12 kwietnia w Hotelu Gołębiewski w Wiśle podczas gali Drugie Życie zostały uhonorowane osoby i instytucje, które szczególnie zasłużyły się dla polskiej medycyny transplantacyjnej. W przeddzień Biegu po Nowe Życie zostały wręczone nagrody w pięciu kategoriach: Osobowość polskiej transplantologii, Wspieram polską transplantację, Partner Biegu po Nowe Życie, Media o transplantacji i Sport po Transplantacji. Po raz kolejny wyróżnienia przygotował jeden z najwybitniejszych polskich artystów-grafików Andrzej Pągowski. Rok temu wyróżnienia otrzymali Andrzej Haj – najlepszy zdaniem kapituły sportowiec po transplantacji, profesor Wiesław Jędrzejczak, który jako pierwszy w Polsce dokonał udanych przeszczepów szpiku kostnego – osobowość polskiej transplantologii,  Santander Consumer Bank – wspierający od lat Bieg po Nowe Życie, dziennikarz i prezenter Michał Olszański –  w uznaniu wsparcia idei przeszczepów oraz Super Express – medium zaangażowane w promocję transplantologii.
– Bieg po Nowe Życie to wyjątkowy projekt, w którym bierzemy udział od samego początku. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie, aby uczestnicy wydarzenia mogli gościć gdzie indziej. Hotel Gołębiewski także i w tym roku z radością przyjmie organizatorów, i zaproszonych gości – wszystkich tych, którym na sercu leży dobro polskiej transplantologii. Razem po raz kolejny będziemy wspierać świadome dawstwo narządów i promować świadectwa woli – mówi Jarosław Brożyna – dyrektor Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

14. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 13 kwietnia o 12:00 w centralnym punkcie Wisły. Trasa marszu zostanie poprowadzona głównym deptakiem miasta ze startem i metą na Placu Bogumiła Hoffa. W Biegu po Nowe Życie na symbolicznym dystansie wystartują trzyosobowe sztafety – w każdej znajdzie się osoba po przeszczepieniu, znana osoba ze świata filmu, teatru, muzyki, estrady, sportu i mediów oraz przedstawiciel partnera wydarzenia. W 14 biegu w Wisle Stowarzyszenie Transplantacji Serca reprezentuje Marek Szlicht - Koło Warszawa.