A A A

Aktualności Zabrze

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

zdjęcia Tuplica 2022W okresie przedświątecznym pacjenci Poradni Transplantacyjnej oraz personel medyczny SCCS w Zabrzu - oddziału transplantacyjnrgo  wraz z przebywającymi tam  pacjentami zostali obdarowani ręcznie wykonanymi pracami plastycznymi . Prace to szydełkowe zajączki , kurczaczki , jajeczka , kartki świąteczne , pluszaki , ozdoby świąteczne . Wszystko to od zaprzyjażnionej z nami i od lat współpracującej z Kołem Zabrze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w TUPLICACH / lubuskie / . Podobno w Poradni w tych dniach było weselej i radośniej , na oddziale zapanował przedświąteczny nastrój . Tego nam było potrzeba - odskocznia od problemów dnia codziennego . I udało się ! W rolę * zajączka * wcieliła się Nasza koordynator Iwona Trzcińska - lepszego wyboru nie mogło być . Dziękujemy .

Wyrazy podziękowania składam autorom tych świątecznych upominków :

  • - Kołu Wolontariatu prowadzonego przez mgr Grażynę KUCHARCZYK
  • - mgr Beacie KLOC i jej podopiecznych
  • - mgr Małgorzacie GWOŻDZIŃSKIEJ / prace szydełkowe i nie tylko / i podopiecznym
  • - Pani STANISŁAWIE WOJDA za trud włożony w tak misternie wykonanych kordonkiem ozdób
  • - mgr Wioletcie CHOPCIAN za koordynację i wsparcie tego działania dla nas oraz logistykę .

Serdecznie dziękuję w/w oraz Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim nie wymienionym, którzy przyczynili się do tego, że ta niespodzianka stała się rzeczywistością . Dziękuję za pamięć .... ofiarność i trud pamięć oraz wsparcie .

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

dyplomW grudniu 2021 r nasza zaprzyjażniona szkoła podstawowa w TUPLICACH jak corocznie wystąpiła z inicjatywą , aby obdarować w okresie przedświątecznym pacjentów oddziału transplantacyjnego SCCS w Zabrzu - własnoręcznie wykonanymi ozdobami i upominkamiświątecznymi . Prace nadzorowała młodzież ze szkolnego Koła Wolontariatu i ich opiekun mgr Grażyna Kucharczyk, wykonawcami byli uczniowie tej szkoły i ich rodzice.

21 grudnia paczka dotarła do Poradni , a 22 grudnia wszyscy obecni w Poradni Transplantacyjnej zostali obdarowani upominkami / na ile starczyło /. Mikołajem zgodziła się być koordynatorka poradni - p. Iwona Trzcińska .Lepszego wyboru nie mogło być ! Podobno uśmiechów i radości nie było końca . Pacjenci z tego dnia długo będą pamiętać tę niespodziankę . Ja też że się to wszystko udało ! Chciałbym podziękować wszystkim którzy pomogli w wykonaniu, przesłaniu i rozdaniu tych skromnych a tak radosnych niespodzianek . Można ? Można !

Na stronie szkoły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zamieszczone jest nasze podziękowanie. Dziękuję mgr Wioletcie Chopcian za pomoc i współdziałanie przy organizacji naszych działań - od ponad 8 lat  , Gronu Pedagogicznemu oraz Dyrekcji szkoły. Mam zapewnienie od darczyńców , że na święta wielkanocne będzie też niespodzianka.

Dziękujemy, Zarząd Koła Zabrze

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

LOGO STS ZABRZEDo Koła Zabrze Stowarzyszenia Transplantacji Serca należę przeszło 10 lat. Nie na każdym spotkaniu byłem obecny, ale nie przypominam sobie, by któreś się nie odbyło. Regularnie raz w roku witaliśmy się i żegnali mając pewność ponownego „widzenia”. Myślę, że tak było i wcześniej – od trzydziestu dwóch lat  to był stały i niepodważalny punkt w kalendarzu. No a teraz niespodziewanie dopadła nas sytuacja, kiedy muszę w imieniu zarządu Koła Zabrze – z przykrością i żalem – grudniowe spotkanie odwołać – Spotkanie Opłatkowe .  Dla naszego własnego dobra, wobec tego co dzieje się na świecie, Polsce, regionie / COVID-19/ . W kolejny grudzień  nie zobaczymy się, nie porozmawiamy, nie wysłuchamy opowieści zaproszonego gościa, ale to wcale nie znaczy, że tracimy ze sobą kontakt i mamy przerwę od naszych spraw . Szczęśliwie, w dzisiejszym świecie są inne możliwości, przede wszystkim Internet. Tam możemy przenieść naszą aktywność, do czego zachęcam.  Możemy także porozumiewać się telefonicznie. Nasze znajomości da się uprawiać na wiele sposobów, kontakty podtrzymywać wirtualnie. Wspólnie przeczekamy złą porę. Dbajcie o siebie i zostańcie w domu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

36428 370881356461597Jestem przy tobie , pamiętam , czuwam ….Jestem przy tobie , pamiętam , czuwam ….
Jak dorocznie we wrześniu spotkaliśmy się na spotkaniu modlitewnym u stóp NMP – Królowej Polski na Jasnej Górze aby przeprosić , błagać o wstawiennictwoi polecać … nasze problemy , wzloty , upadki , bliskich , przyjaciół i naszych Dawców i Rodzin oraz personel medyczny wszystkich klinik dokonującychzabiegi transplantacji narządów .Spotkanie odbyło się w dniu 23 września 2021 roku na Jasnej Górze – w pięknyjesienny dzień .Od godziny 15:00 w Sali Różańcowej klasztoru odbyło się nasz spotkanie ,rozmowy , spotkania po latach , wspomnienia i odnowienie znajomości .Niespodzianką bardzo miłą było przybycie grupy pątników z kapłanem z Kurpi ,którzy razem z nami odmówili Różaniec Święty – Dziękujemy !Po licznych rozmowach , wspomnieniach zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie/ nie wszyscy uczestnicy / - kto był i miał na to ochotę .Było nas około 54 osoby , w tym 32 osoby po przeszczepieniu narządówz różnych i dalekich stron Polski .Nasze spotkanie duchowo i czynnie wspierał Ojciec Leszek S. -Kapelan z SCCS wZabrzu . Wystrój sali , atmosfera duchowo przygotowała nas do spotkania wKaplicy NMP …. w bliskości Cudownego Obrazu .Msza o godzinie 16:45 – koncelebrował Ojciec Lesze i Ojciec Dominik – paulinbędący na misji w Afryce .Kazanie Ojca Leszka …. to historia walki z cierpieniem i chorobami na podstawieżycia i działalności św, Ojca Pio o św. Kamila w nawiązaniu do czasówterażniejszych . Cudowna słowa i nauka dla nas …. .Czytanie oraz Modlitwę Wiernych odczytał MIŁOSZ – wnuczek jednego zuczestników spotkania .Na koniec błogosławieństwo i …………….. do spotkania za rok .Podziękowanie za cudownie odprawioną mszę złożyłem w zakrystii CudownegoObrazu Ojcu Leszkowi i Ojcu Kustoszowi za przygotowanie i zapewnienie Nambezpieczeństwa i duchowej uczty w tym dniu .

652043248.jpgimage000004.jpgimage000002.jpgIMG_20210923_145534.jpgimage000001.jpgpielgrzymka20210923_163229.jpgimage000000_02.jpg

Zdjęcia Krzysztofa M. - za zgodą autora na publikację . Dziękuję .Sławomir RotengruberZarząd Koła Zabrze

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

800px Czstochowa Jasna Gra Gate 01Zarząd Koła Zabrze Stowarzyszenia Transplantacji Serca im. Profesora Zbigniewa Religi zaprasza na coroczną Pielgrzymkę dziękczynno - błagalną pacjentów po przeszczepach narządów, bliskich , przyjaciół , znajomych , personel medyczny , ludzi przyjaznych nam oraz  Rodziny Dawców.
Spotkanie w dniu  23 września 2021 r / czwartek /. Msza transmitowana w internecie na stronie http://.jasnagora.pl/ wydarzenia / 

pogram Pielgrzymki :

- spotkanie integracyjno - modlitewne w Sali Różańcowej od godziny 15:00   / spotkania , rozmowy , wspólne odmówienie Różańca /

- msza święta przed Cudownym Obrazem NMP w Kaplicy o godzinie 16:45   /msza koncelebrowana przez Kapelana SCCS i Ojców Paulinów /

- po mszy krótkie spotkanie w zakrystii Kaplicy Cudownego Obrazu z kapelanami odprawiającymi mszę, błogosławieństwo grupy, krótkie rozmowy, zdjęcia ...

- zakończenie pielgrzymki ok. 17:45 i  spotkania indywidualne wg. potrzeb uczestników.

Zarząd koła Zabrze .

Uwagi dla uczestników :

1. Pielgrzymka ma charakter indywidualny
2. W związku z koniecznością przestrzegania reżimu sanitarnego w stanie epidemii na terenie Klasztoru oraz obszaru województwa śląskiego , zarząd Koła Zabrze prosi uczestników o zachowanie zasad bezpieczeństwa  epidemiologicznego , zachowanie dystansu społecznego , maseczki . dezynfekcja rąk itd.
3. Dostosować się do wszelkich wskazówek władz Klasztoru i organizatorów.
4. Na wypadek ewentualnego zakażenia uczestnik nie będzie wnosił żadnych roszczeń wobec organizatorów spotkania oraz władz kościelnych .